Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšné tažení Kondorů na 7.výročním ohni T.O.Decul

22. 8. 2011

Začlo to v pátek, scházíme se společně u Huberta, kde na nás čekají kamarádi z Islandu(Jarin a Janča). Nakonec odjíždíme ve složení Hubert,Cassidy, Ohnivák,Mexičan, Savana, Bob, Áda, Nikča, Ellis, Pralinka, Jarin a Janča. Jelikož je nás víc, než kapacita míst ve dvou autech, Hubert určí taktiku vyhnout se frekventovaným silnicím a tak jedeme přívozem do Velkého Března a poté lesními cesty až do vesničky Merboltice. Zkoušíme projet až co nejdál k osadě Decul, nicméně špatné počasí nám tento záměr překazí, proto necháváme auta v lese a dále se vydáváme po vlastní trase pěšky. Po dvou krátkých přestávkách konečně přicházíme na osadu Decul, kde po krátkém přivítání s osadníky rozbíjíme náš tábor. Rozdělujeme se však na dvě skupiny, Hubert, Jarin, Janča a Ohnivák si staví plachtu pod místním potlachovištěm, Cassidy, Ellis, Mexičan, Pralinka s malými Kondory si stavějí své stany na druhé straně osady Decul.

Po nesmělém pozorování,kde se usadíme, zabíráme místní kuchyňku, která se pomalu ale jistě začíná zaplňovat návštěvníky, kteří se po celý den slézají. Rozjíždíme smršť vypitých kořalek a piv, seznamujeme se s kamarády z ostatních osad, pozpíváme, kolem jedné hodiny ranní se ukládáme k odpočinku.

Po probuzení do krásného slunečného sobotního dne, kdy se náš Ohnivák postaral o rozdělání ohně a po krátké snídani, se dozvídáme, že soutěže začnou až po obědě, kolem jedné hodiny. Proto Hubert ze strachu, aby se mu osadníci neopili, vydává rozkaz dopolední procházky na zdejší rozhlednu Strážný vrch (cca:2km). Na cestu se nakonec vydávají  všichni, výhled na Lužický kraj nakonec uspokojuje všechny remcali, kteří by reději seděli na osadě a lili by do sebe jeden chmelový nektar za druhým. Na zpáteční cestě potkáváme Dartagnana se svou osadou Samotářů z pahorku, kteří nám nabízejí celodenní výlet na místní vodopády. Po krátkém důmání se nakonec rozhodujeme, že dáme přednost soutěžím, jelikož jsme známí tím, že se rveme o každou placku. Jen Jarin, Janča a malej Savana se vydávají na celodenní výlet a tím přicházejí o účast v soutěžích.Asi v půl druhé začínají konečně soutěže, první se jmenuje Rytíř, v této soutěži bohužel nezískáme žádnou placku, následuje hod kládou, v dětské kategorii obsazujeme 1.místo(Bob) a v dospělé je až do konce soutěže neporažen Hubert,kterého nikdo z místních chasníků nedokáže přehodit, bohužel se započítávají výsledky žen,kteří házejí s lehčí kládou a tak se spokojujeme s jedním prvním místem. Následuje soutěž želva, kterou s přehledem vyhrává Mexičan, a v soutěži dekomlat získáváme dvě zlaté, kdy Nikča vyhrává dětskou a Bob poráží všechny dospělé. Poslední soutěž potí piva na ex máme tři želízka v ohni, jenže ani jeden z nás nestačí na borce z Dolarového ranče a tak ukončujeme pro nás úspěšný den plný soutěží.

Přichází zapálení 7.výročního ohně osady T.O.Decul, po slavnostním ceremoniálu je na pořadu vyhlášení soutěží,kde vládnou Kondoři, kteří jsou všemi návštěvníky nazývány plackožrouti. Seznamujeme se s kamarády z T.O. Plachý Bobr, T.O. Dolarový Ranč, s kamarády Frenkeym a Apačem z rozpadlé osady v Chomutově. Tito osady spolu s námi zabírají místní tlachoviště, kde se rozjíždí prima večer plný smíchu, vyměňujeme si své kontakty a slibujem, že se vzájemně navštívíme. Slova jako(děláte to dobře, jste naše krevní skupina, jste super kamarádi), uspokojují našeho šerifa Huberta. Super zábava pokračuje do raních hodin.

Po probuzení do nedělního rána čekáme na slavnostní ukončení šerifem Pedrem z Deculu a poté se vydáváme do svých příbitků, spokojení, plný nových a krásných dojmů a vzpomínek.