Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevření osady Kondor

28. 3. 2012

Konečně !!!  Kondoři se probudili ze zimního spánku.

První jarní víkend proběhlo úspěšné otevření osady Kondorů z Dobkovic. Sešli jsme se v sobotu dne 25.3.2012, abychom zahájili naše přátelství a navázali tak na úspěšný a bohatý rok 2011. V pátek jsme měli sraz u Huga, kde jsme měli domluvit podrobnosti, poté jsme se vydali do místní osvěžovny, kde jsme trocha popili a zabékali. V dopoledních hodinách se jako první na osadě objevily Mexičan, Ohnivák, Cassidy a Hugo, poté dorazil Jaryn. Asi kolen 14:00 se na osadě objevil Hubert, jelikož měl ještě v ranních hodinách fotbalové povinnosti. Začla příprava na večerní první oheň, Ohnivák s Mexičanem se vydali s kamarádem Pavlem do lesa, aby navozily suché smrkové dřevo. Hubert se ujal motorové pily a Cassidy mu vzorně pomáhal. Hugo s Jarynem připravovali mňamku k večernímu ohni. Mezi tím se pilně popíjelo a klábosilo co a jak udělat, aby jsme zvelebovali naší osadu. V plánu pro letošní rok je zabudování nových oken do srubu, dokončení chodníku před srubem a výstavba nové střechy nad tlachovištěm. Jakmile bylo vše připraveno, vydal se Hubert, Hugo a Cassidy na obhlídku k osadě jezírko, kde nás přivítal náčelník. Po vypité flašy hanácké se vracíme již za šera na naší osadu a zapalujeme náš první letošní oheň. Mezi tím přijíždí kamarádi z osady Jezírko, Pavel, Věrka, Vlado a náčelník se svou nevěstou. Hubert všechny přivítá a oznamuje, že do osady přijal nové členy, tedy Huga s Jarynem-vítejte hoši u Kondorů. Určuje Jaryna vrchním kuchtíkem a Huga svým poradcem. Pavel se ujímá kytary a začíná večer plný smíchu, zpěvu a popíjení. Kolem půlnoci Kondoři ukládají unaveného Huga, odjíždí i Pavel, zbytek ještě popíjí, klábosí, až kolem třetí hodihy ranní se všichni ukládají do srubu k zaslouženému spánku.

Po ránu, jak je to už zvykem, vstává jako první Ohnivák, který rozdělá oheň a připravuje ranní kávu. Hugo se ujímá vaření oběda(vaří nějakej mišmaš), všichni se spokojeně naplní Hugovo guláškem, dopíjí se poslední zásoby a po pečlivém úklidu se všichni vydáváme ke svým domovům.

Až se sejdeme příště, Hugo jako nový osadník má za úkol postarat se o pitný režim Kondorů a Jaryn o večerní menu, jakožto zápisné za to, že mohou být Kondoři. Tak zase příště na osadě   AHOJ